Steroidy nebo Sarms ?

Steroidy nebo Sarms ?

Co je lepší steroidy nebo Sarms? Vytvarovat si postavu a zvýraznit svaly lze různými způsoby. Buď to bude dřina a hodiny dlouhého posilování nebo to lze kombinovat s bezpečnými preparáty a předehnat ostatní.

Každá mince má dvě strany

Na pěkně vytvarované svaly se skutečně dobře dívá a také majitel je na ně patřičně hrdý. Někdo takové postavě věnuje neskutečně mnoho času a jeho denní návštěvou fitness se snaží o zázraky. Je pravdou, že to lze ještě podpořit a svalstvo tak trochu popohnat, nicméně otázkou je, zdali je to bezpečné a pro tělo vůbec přínosné. Samozřejmě mnohé experty napadne, že se bude jednat o steroidy a není divu, protože ty jsou skutečně hodně rozšířeným sortimentem. Je ale pravdou, že pro tělo nejsou zase až takovým zázrakem a způsobují i možné zdravotní komplikace. V současné době to jde ale zařídit úplně jiným způsobem a to si zjistit něco o přípravcích Sarms, které již také nejsou tak neznámé. Ovšem mají tak trochu odlišné působení a výsledek v podstatě stejný. Tento článek steroidy nebo sarms může mnohé objasnit, proto se pojďme společně podívat na obě dvě strany mince těchto produktů.

Steroidy 

Je pravdou, že každý jedinec může mít odlišné zkušenosti, ale celkově steroidy nejsou dobrým zdravotním přínosem pro organismus.

 • Soustředí se na růst svalů, problém ovšem je, že nedokáží rozpoznat, o jaký sval se jedná a tak působí i na jiné orgány v těle.
 • Srdeční sval je bohužel v ohrožení.
 • U mužů je v nebezpečí prostata, kdy může dojít ke zvětšení.
 • Varlata mohou být sice ukázkově tvarovaná, ale tady bude platit spíše to, že se zmenší, než zvětší. I s touto variantou se musí počítat.
 • Rovněž je možné, že se objeví vypadávání vlasů či nadměrné množství akné. 
 • Dopad to může mít i na ledviny, zadržování vody v těle a nakonec i na poškození přirozené produkce testosteronu. Přirozeně mohou být i další nežádoucí vedlejší účinky.

Sarms

Jsou to přípravky, které neprokazují žádné nebo minimální vedlejší nebo škodlivé účinky jako steroidy.

 • Budují svalovou hmotu a svalovou hypertrofii.
 • Nehrozí poškození ledvin a ani zadržování vody.
 • Přípravky nemají vliv na genitálie.
 • Podporují klouby, stimulují syntézu kolagenu a rovněž mají protizánětlivé vlastnosti.
 • Zrychlují metabolismus, což vede ke snížení množství tukové tkáně.
 • Některé přípravky se dokáží zacílit na receptory androgenu kosterního svalstva. 

Více o jednotlivých SARMS produktech se můžete dočíst zde Ligandrol – LGD 4033, nebo zde Ostarine – MK 2866

Popřípadě ještě z nezávislého zdroje zde

Existují další kladné benefity, ale již teď je jisté, že na plné čáře je daleko prospěšnější pro organismus tato strana mince.

Disclaimer: prodej SARMs látek slouží pouze pro vědecké účely, ke kterým jsou výhradně určeny, tedy nejsou doplňkem stravy ani lékem. Veškeré informace uvedené na tomto webu jsou převzaté z vědeckých studií a nejsou návodem, pouze poukazují na vědecky ověřované efekty těchto produktů.

1 comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *